Jak wymodelować własne ciało bez skalpela?

Niektórzy ludzie, mimo zdrowej diety i regularnych ćwiczeń, nadal mogą mieć problemy z niektórymi obszarami swojego ciała, które chcieliby odpowiednio wymodelować. Kiedyś jedynym sposobem na osiągnięcie oczekiwanej sylwetki, poza – rzecz jasna – dietą i treningami, był chirurgiczny skalpel. Jednak dziś istnieją innowacyjne metody, które pozwalają na wymodelowanie ciała w sposób nieinwazyjny, bez konieczności spotkania z chirurgiem plastycznym. W tym artykule omówimy trzy metody, które stosujemy w naszym gabinecie kosmetyki i medycyny estetycznej: są to Icoone Laser Med 2, Kriolipoliza Cooltech i Impulsy EMS.

Icoone Laser Med 2

Jest to metoda, która wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową. Urządzenie posiada specjalne głowice, które delikatnie masują skórę, a jednocześnie stymulują procesy metaboliczne i poprawiają krążenie krwi, natomiast światła LED mają za zadanie zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie. Dzięki temu może dojść do redukowania tkanki tłuszczowej, wzmocnienia mięśni i zwiększenia elastyczności skóry, co pozwoli walczyć z problemami takimi jak cellulit, wiotkość skóry, złogi tłuszczu, obrzęki limfatyczne czy blizny. Icoone Laser Med 2 jest bezbolesny, a efekty mogą pojawić się już po kilku zabiegach.

Kriolipoliza Cooltech

Jest to metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która działa poprzez zamrażanie jej do bardzo niskiej temperatury – ośmiu stopni Celsjusza. Zabieg ten jest wykorzystywany w celu modelowaniu ciała, ponieważ pozwala na ukształtowanie partii ciała, takich jak brzuch, uda czy pośladki. Podczas zabiegu, aplikator zamraża tkankę tłuszczową, co prowadzi do jej zniszczenia, bez jednoczesnego naruszania sąsiadujących tkanek. Organizm następnie naturalnie usuwa martwe komórki tłuszczowe.

Impulsy EMS

EMS to skrót od Elektrostymulacji Mięśni. Impulsy elektryczne pozwalają wzmocnić i ukształtować mięśnie, co stosowane jest zarówno w medycynie estetycznej, jak i np. w fizjoterapii. Zabieg polega na przyłożeniu elektrod do skóry i wysyłaniu lekkich impulsów elektrycznych, które powodują kontrolowane skurcze wzmacniające mięśnie, ale także zwiększające ukrwienie tkanek, co przekłada się na ich jędrność i może spowolnić procesy starzeniowe. Zabieg najczęściej stosowany jest w modelowaniu brzucha, pośladków i ramion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *