Jesień idealnym momentem na rozpoczęcie depilacji laserowej

Nadmierne owłosienie jest utrapieniem wielu osób. Jeśli Twoim także, to pewnie nie raz zastanawiałeś się nad jego usunięciem. Pomoże Ci w tym depilacja laserowa. Warunkiem jest jedynie to, by poszczególne sesje były przeprowadzane jesienią, gdyż po każdym zabiegu musisz unikać słońca, którego pełno jest w okresie letnim. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego jesień to idealny okres rozpoczęcia depilacji laserowej?

Podczas lata nietrudno zyskać opaleniznę – niezależnie od tego, czy korzystasz z regularnych kąpieli słonecznych. Efektem jest ciemniejsza skóra, która zlewa się z ciemnymi włoskami na skórze – co jest problemem w przypadku, kiedy myślisz o rozpoczęciu depilacji laserowej. Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju zabieg polega na użyciu wiązki, która przenika w głąb włosa, aż nie trafi w jego strukturę sygnalizowaną przez melaninę.

Spora ilość tego barwnika znajduje się także w opalonej skórze, co obniża skuteczność działania urządzenia, ponieważ moc wiązki zostaje zaabsorbowana już na poziomie cery, a nie cebulki włosa. Jeśli więc chcesz rozpocząć depilację laserową, zrób to jesienią. To idealny okres, ponieważ jak możesz się domyślić, skóra jest wtedy jaśniejsza. To sprawia, że włosy lepiej pochłaniają światło, co zwiększa efektywność zabiegu. A im lepsze rezultaty, tym mniej sesji będzie trzeba wykonać, by pozbyć się niechcianego owłosienia.

Gdzie umówić się na depilację laserową?

Zabiegi usuwające nadmiar owłosienia są z reguły podzielone na kilka sesji. Dlatego depilacja laserowa rozpoczęta jesienią da Ci wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie niezbędnych serii przed sezonem letnim, co dla wielu osób jest bardzo ważne. Twoja cera też będzie mogła odpowiednio się zregenerować.

Zatem jeśli zbliża się okres jesieni i myślisz nad rozpoczęciem serii zabiegów usuwających nadmierne owłosienie, to skorzystaj z usług Antidotum Beauty Club – miejsca, gdzie z pomocą specjalistów przywrócisz gładkość swojej skórze i przygotujesz ją na lato. Wejdź na stronę firmy i skontaktuj się z zespołem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *