
Efekty:
- redukcja zmarszczek
- poprawa konturu twarzy
- wyrównanie kolorytu cery
- odżywienie komórek skóry
- redukcja blizn
- redukcja rozstępów
- redukcja celulitu
- ujędrnienie zwiotczałej skóry na ciele
Przeciwwskazania:
- ciąża i laktacja
- miesiączka
- nowotwory
- choroby wrzodowe
- układu pokarmowego
- żylaki
- cera naczyniowa
- świeża opalenizna
- aktywne infekcje
- bakteryjne i wirusowe
- nadciśnienie
- zaburzenia odczuwania bólu
- zaburzenia krzepliwości krwi
Z wiekiem skóra staje się wiotka, cienka i przesuszona, a metabolizm fibroblastów ulega spowolnieniu. W celu jej odmłodzenia i przywrócenia utraconej sprężystości można przeprowadzić zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Zastosowane w urządzeniu mikroigły, przez które przekazywane jest ciepło do tkanek, stymulują naturalne procesy regeneracji, a także pobudzają komórki do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.
Na czym dokładnie polega radiofrekwencja mikroigłowa?
Ten niechirurgiczny zabieg z wykorzystaniem fali elektromagnetycznej o częstotliwości fal radiowych działa poprzez podgrzewanie najgłębiej położonych warstw skóry. Dostarczane ciepło stymuluje tkanki, poprawia ich dotlenienie oraz wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Dzięki mikronakłuciom fale radiowe precyzyjne trafiają w miejsca na wybranej głębokości i przebudowują skórę, zmniejszając w ten sposób widoczność drobnych zmarszczek, przebarwień oraz innych niedoskonałości skórnych.
Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest stosowany w kosmetologii głównie w celu regeneracji kolagenu, białka strukturalnego odpowiadającego za jędrność oraz sprężystość naskórka. Terapia łącząca bipolarne fale radiowe z mikronakłuwaniem podciśnieniem może pomóc w spłyceniu oznak starzenia, a także w zmniejszeniu rozstępów i cellulitu. Pozostałe efekty zabiegu to: wygładzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, likwidacja obrzęków i cieni pod oczami oraz utrzymanie prawidłowego stanu tkanki łącznej.