
Przeciwwskazania:
- metalowe elementy w obszarze poddawanym zabiegowi,
- rozrusznik serca,
- padaczka,
- aktywna opryszczka,
- infekcje skóry,
- nowotwory,
- stany zapalne oraz gorączka.
Jednym z zabiegów o wielokierunkowym działaniu na skórę jest sonoforeza. Głęboki masaż przy wykorzystaniu ultradźwięków pozwala usprawnić przepływ komórkowy, uaktywnić procesy enzymatyczne i metaboliczne oraz przyspieszyć naturalną regenerację. W rezultacie naskórek staje się lepiej odżywiony i dotleniony, zwiększa się jego sprężystość, a naczynia krwionośne ulegają uszczelnieniu.
Na czym polega i jak przebiega sonoforeza?
Masaż ultradźwiękowy ma za zadanie transport określonych substancji odżywczych i wprowadzenie ich do najgłębiej położonych warstw skóry. Podczas zabiegu na naskórek aplikowane są preparaty z witaminami, minerałami, peptydami oraz aminokwasami, które mają pomóc w poprawieniu wymiany jonowej, przywróceniu optymalnego poziomu nawilżenia, a także w usprawnieniu produkcji włókien kolagenowych. Zastosowanie fal ultradźwiękowych wytwarzających ciepło poprawia też mikrokrążenie krwi i limfy, spłyca oznaki starzenia oraz rozjaśnia przebarwienia.
Kto może rozważyć skorzystanie z sonoforezy?
Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków jest rekomendowany dla osób ze skórą płytko unaczynioną, z teleangiektazjami oraz z naczynkami wykazującymi skłonność do pękania. Mogą z niego skorzystać także osoby z trądzikiem, rozszerzonymi porami, nadmiernym łojotokiem oraz z przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi. Sonoforeza może też pomóc w poprawieniu kondycji skóry nadmiernie przesuszonej, gdyż w trakcie zabiegu nakładane są kosmetyki ze składnikami nawilżającymi trafiającymi do najgłębszych warstw naskórka.