Zabiegi ProXN

W terapii skóry wymagającej regeneracji znajdują zastosowanie innowacyjne zabiegi ProXN. Są one przeprowadzane za pomocą polskich kosmetyków dla cery wrażliwej bazujących na ksantohumolu. Wyciąg pozyskany z szyszek chmielu może wykazywać silne właściwości antyoksydacyjne, aktywnie neutralizować wolne rodniki i hamować procesy starzenia. Dodatkowo ma pomagać w pobudzeniu fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, w poprawieniu struktury i jędrności naskórka.

Na czym dokładnie polegają zabiegi ProXN?

Kuracje, w których są wykorzystywane polskie kosmetyki ProXN do cery wrażliwej, składają się z kilku etapów. W trakcie zabiegu aplikowane są preparaty z substancjami o działaniu antybakteryjnym, rozjaśniającym oraz wspierającym mechanizmy odnowy komórkowej. Na końcu na skórę nakładana jest specjalna maska, która zawiera składniki wykazujące dużą zdolność do zatrzymywania cząsteczek wody i regulujące prawidłowe funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego.

Kto może skorzystać z zabiegów ProXN?

Omawiane zabiegi ProXN zostały opracowane z myślą o cerach wrażliwych, problematycznych, atopowych oraz z widocznymi oznakami starzenia. Używane w trakcie kuracji polskie kosmetyki mogą pomóc w zniwelowaniu takich objawów, jak nadmierne przesuszenie skóry, stany zapalne, powierzchowne zmarszczki, utrata sprężystości i elastyczności, nierównomierny koloryt. Preparaty z ksantohumolem prawdopodobnie sprawdzą się także w przypadku przebarwień na tle naczyniowym oraz zmian trądzikowych i łojotokowych.