Kosmetyka

Rumień / Naczynka

Teleangiektazje znane jako „pajączki” mogą występować na twarzy oraz na całym ciele. Rozszerzone naczynia krwionośne znajdują się w warstwie brodawkowatej skóry i prześwitują przez naskórek. Rumień spowodowany jest poprzez nagromadzenie wokół siebie dużej ilości naczyń włosowatych. Powstawaniu rumienia i teleangiektazji sprzyjają między innymi trądzik różowaty, toczeń rumieniowaty, choroby wątroby, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia hormonalne. Istnieje wiele skutecznych metod pozbycia się tego problemu – zapraszamy.

Przebarwienia

Przebarwienia to zmiany kolorytu skóry w postaci plam o różnej wielkości i kształtach. Dzieli się je na kilka grup – piegi, plamy soczewicowate, ostudę i przebarwienia pozapalne. Głównymi przyczynami ich powstawania są nadmierne opalanie, brak fotoprotekcji, zmiany hormonalne oraz doustna antykoncepcja hormonalna, ciąża, menopauza oraz przyjmowanie światłouczulających leków i ziół.

Trądzik/rozszerzone pory

Trądzik i rozszerzone pory skóry to zmiany skórne związane z nadczynnością gruczołów łojowych. Często towarzyszą im zaskórniki otwarte i zamknięte oraz wykwity grudkowo-krostkowe lub ropne. Zamiany lokalizują się najczęściej na twarzy, dekolcie i plecach. Ponieważ stanowi to duży problem społeczny i psychiczny, bardzo ważne jest, aby walczyć z trądzikiem pod okiem doświadczonego kosmetologa. Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Blizny

Blizna to tkanka łączna, która powstaje w efekcie gojenia się uszkodzonej skóry. Można wyróżnić blizny przerostowe, zanikowe i keloidy. Niektóre z nich nie stanowią wyłącznie problemy estetycznego ale i utrudniają ruchomość stawów. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się blizn. Kosmetolog oceni Twoją bliznę oraz zaproponuje skuteczną indywidualną terapię.

Nadmierne owłosienie
Z problemem nadmiernego owłosienia zmaga się zarówno wiele kobiet jak i mężczyzn. Często jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi. Tradycyjne metody depilacji przynoszą jedynie chwilowy efekt oraz wiążą się z podrażnieniami i wrastającymi włoskami. Rozwiązaniem Twojego problemu będzie depilacja laserowa, która pozwoli Ci cieszyć się gładką skórą na lata.
Utrata jędrności
Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność. Już po 25 roku życia średnio co roku poziom kolagenu spada o 1%. Do przyczyn utraty elastyczności skóry zaliczyć można palenie papierosów, nieprawidłowa dieta, przesuszenie skóry, zbyt duża ekspozycja na słońce, wahania masy ciała i przede wszystkim związany z wiekiem spadek aktywności fibroblastów w produkcji białek, które budują włókna kolagenowe, retikulinowe oraz elastynowe. Mamy jednak wpływ na zmiany zachodzące w skórze. Możemy przywrócić skórze elastyczność oraz blask.
Głębokie zmarszczki
Jeżeli na Twojej twarzy pojawiły się nowe, głębokie zmarszczki, powinnaś jak najszybciej zadziałać. Zaniedbanie tego problemu może sprawić, że trudniej będzie się go pozbyć. Linie mimiczne całkowicie wygładzić możemy tylko w pierwszej fazie ich powstawania.
Sucha skóra
Przyczyn suchej skóry twarzy jest wiele. Do najczęstszych należy niewłaściwa pielęgnacja, pozbawiona odpowiedniego nawilżania, ale też zbyt częste złuszczanie naskórka i stosowanie kosmetyków wysuszających. Dzięki naszym zabiegom nawilżająco-odżywiającym szybko pozbędziesz się tego uporczywego problemu i dowiesz się, jak zadbać o prawidłową pielęgnację.
Opadająca powieka
Oko straciło młodzieńczy wygląd? Stało się mniejsze przez nadmiar skóry, a wokół niego pojawiły się zmarszczki i nie pomagają już żadne kosmetyki?
Utrata owalu

Twoje rysy twarzy się zmieniły, rozlały, opadły? Wiek i grawitacja działają na niekorzyść każdego z nas, ale my potrafimy to naprawić.