Fotoodmładzanie

Sugerowane urządzenia:

  • IPL BTL

Młody wygląd można osiągnąć na wiele sposobów. Farbowanie włosów, modne ciuchy czy uprawianie sportu – to tylko kilka z często stosowanych metod. Duże znaczenie ma też kondycja skóry. Pozbycie się zmarszczek, przebarwień czy popękanych naczynek wpływa na poprawienie samopoczucia i większe zadowolenie ze swojego wyglądu. Istnieje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu. Fotoodmładzanie to przykład metody, wykorzystującej wiązki światła emitowane przez laser.

Kiedy stosowana jest laseroterapia?

Laser stał się urządzeniem wykorzystywanym zarówno w medycynie, jak i w czasie zabiegów kosmetycznych. Stosuje się go m.in. do usunięcia owłosienia lub przebarwień oraz w walce z trądzikiem. Naświetlanie konkretnych obszarów skóry może przyczynić się też do pozbycia się płytkich zmarszczek czy ogólnego poprawienia kondycji naskórka. Najistotniejsze w stosowaniu tej metody jest odpowiednie dobranie parametrów wiązki światła, tak aby dotrzeć do warstwy skóry, w której leży źródło problemu.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Poprawienie kondycji skóry to dość ogólnikowe hasło, pod którym może kryć się wiele efektów różnych zabiegów z zakresu kosmetologii. Przed zdecydowaniem się na konkretną metodę, warto przyjrzeć się jej bliżej. Fotoodmładzanie wykorzystuje wiązki światła, które dzięki niskiej gęstości energii, pobudzają skórę do regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych. Podstawowym celem zabiegu jest rozgrzanie oraz dotarcie do hemoglobiny i melaniny. Efektem zabiegu powinno być pozbycie się przebarwień i pajączków, a także spłycenie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg w praktyce?

Fotoodmładzanie jako metodę na pozbycie się zmarszczek i innych oznak starzenia, można stosować na różne części ciała. Zazwyczaj jest to zabieg wykonywany na twarzy, ale może służyć także do poprawienia kondycji dłoni, szyi czy dekoltu. W zależności od tego, jak duży obszar ma być naświetlony, procedura trwa od 5 do 30 minut. W związku z tym, że celem stosowanej metody jest rozgrzanie, osoba poddająca się zabiegowi może czuć delikatne pieczenie. Ważne jest, aby po wykonanym fotoodmładzaniu przez około miesiąc chronić skórę przed promieniowaniem UV.