Popękane naczynka i pajączki

Sugerowane urządzenia:

  • IPL BTL
  • NeoV980

Idealna, gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, kremy czy balsamy mogą być pomocne w osiągnięciu tego celu. Ważne jest, aby rodzaj terapii dostosować do konkretnych zmian skórnych. Teleangiektazje, inaczej nazywane popękanymi naczynkami lub pajączkami wymagają przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Osoby z tego typu problemami mogą również zdecydować się na zabieg z zakresu laseroterapii.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Popękane naczynka, widoczne na twarzy, źle znoszą wszelkie zabiegi, które polegają na tarciu. Osoby z pajączkami powinny unikać zatem peelingów, a nawet mocnego pocierania twarzy ręcznikiem lub wacikami. Pielęgnacja skóry z teleangiektazjami musi być jednak mimo wszystko dokładna. Jej podstawą jest demakijaż oraz nawilżanie. Aby uniknąć podrażnień, należy wybierać delikatne kosmetyki, najlepiej te przeznaczone dla osób z popękanymi naczynkami.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Pielęgnacja powinna być podstawą właściwego dbania o skórę. Zarówno oczyszczanie, jak i nawilżanie jest szczególnie ważne dla kondycji naskórka. Problem teleangiektazji trudno jednak rozwiązać wyłącznie kosmetykami. Pajączki to w końcu problem z naczyniami krwionośnymi i zdarza się, że aby się go pozbyć lub złagodzić jego skutki, trzeba wybrać bardziej zaawansowane metody. Osoby z popękanymi naczynkami mogą zdecydować się chociażby na zabiegi laserowe, które polegają na naświetlaniu problematycznego obszaru twarzy. Odpowiedni dobór parametrów wiązki światła umożliwia zniszczenie odpowiedzialnego za problem teleangiektazji chromoforu, którym w wypadku pajączków jest hemoglobina.

Co jest przyczyną teleangiektazji?

Ustalenie źródła problemu często pomaga w zwalczaniu jego skutków. W przypadku popękanych naczynek katalog przyczyn jest jednak bardzo obszerny. Zaliczają się do niego m.in. uwarunkowania genetyczne, nadużywanie alkoholu czy intensywny wysiłek fizyczny. Co więcej, za powstawanie pajączków można winić nawet dietę opartą na ostrych potrawach czy częste i długi kąpiele w gorącej wodzie.