Rumień

Sugerowane urządzenia:

  • IPL BTL
  • Linscan GME BTL

Czerwone zmiany obecne zwłaszcza na nosie i policzkach stanowią dość częstą przypadłość dermatologiczną. W przywróceniu cerze jednolitego kolorytu oraz zmniejszeniu widoczności rozszerzonych naczynek krwionośnych pomocne mogą okazać się zabiegi na rumień. W leczeniu tego schorzenia coraz częściej wykorzystuje się laser, który działa precyzyjnie, trafia dokładnie w źródło problemu i nie podrażnia okolicznych tkanek. Laserowe usuwanie rumienia może być stosowane nawet przy bardzo wrażliwej skórze.

Jakie zabiegi mogą pomóc w zmniejszeniu rumienia?

Przyczyny powstawania czerwonych plam w obrębie twarzy mogą być rozmaite. Do ich pojawienia się mogą prowadzić takie czynniki, jak m.in. gwałtowne zmiany temperatury, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, a także niektóre choroby (trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry). W leczeniu i usuwaniu zmian stanowiących wynik rozszerzenia naczyń krwionośnych są stosowane różne rodzaje zabiegów. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej należą nowoczesne lasery. Terapia laserowa powinna być uzależniona przede wszystkim od stadium choroby oraz od stopnia nasilenia zaczerwienienia cery.

Leczenie rumienia laserem – wskazania oraz przebieg

Na laserowe usuwanie rumienia coraz częściej decydują się osoby, które marzą o uzyskaniu gładkiej cery o jednolitym kolorycie. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są m.in. teleangiektazje, naczyniaki oraz drobne poszerzenia żył. Leczenie laserem zwykle rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, po którym następuje nałożenie specjalnego żelu przewodzącego.

W laserowym usuwaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych wykorzystuje się wiązkę światła, która jest absorbowana przez krwinki czerwone. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i podrażnienie, a naskórek może być bardziej tkliwy. By terapia przyniosła oczekiwane rezultaty, konieczna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry. U większości pacjentów leczenie rumienia laserem należy przeprowadzić od jednego do czterech razy.