Trychologia

Dziedziną zajmującą się anatomią, fizjologią i patologią zarówno włosów, jak i skóry głowy jest trychologia. W naszym gabinecie kosmetycznym możemy pomóc Ci zadbać o ich kondycję za pomocą różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zanim jednak dopasujemy właściwy, przeprowadzamy diagnostykę, aby dowiedzieć się, z jakiej skali problemem się borykasz. Z kolei sama terapia, jak i zastosowane preparaty są dostosowywane indywidualnie do Twoich potrzeb oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.

Jakie są wskazania do skorzystania z zabiegów trychologicznych?

Warto skorzystać z nich, gdy pojawia się takie objawy, jak np.:

  • postępujący proces łysienia,
  • pogarszająca się kondycja skóry głowy – łojotok, łupież suchy lub tłusty, atopowe zapalenie skóry,
  • zmniejszanie się grubości włosów, ich osłabienie, wypadanie,
  • zakola,
  • zapalenie mieszków włosowych.

Badanie trychologiczne jest bezbolesne i pozwala na ocenę m.in. kondycji włosów – ich korzeni oraz faz wzrostu, stanu skóry głowy, mieszków włosowych oraz cebulek.

Zabiegi trychologiczne

Wśród zabiegów trychologicznych, jakie wykonujemy, znajduje się m.in. mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem niewielkiego urządzenia Dermapen z jednorazowymi końcówkami z igłami. Z jego pomocą poprzez mikronakłucia wprowadzamy substancje aktywne w głębsze warstwy skóry. Tego rodzaju terapia ma na celu zwiększyć żywotność mieszków włosowych oraz ograniczyć wypadanie włosów i stymulować wzrost nowych.

Liczba zabiegów trychologicznych uzależniona jest m.in. od typu skóry, przyczyny problemu, Twojego wieku czy ewentualnych chorób.