Zabiegi na pierwsze zmarszczki – od czego zacząć odmładzanie skóry

Naturalną częścią starzenia się są przede wszystkim zmarszczki. W ich redukcji pomagają liczne zabiegi, które mogą przywrócić skórze młodszy wygląd. Na które z nich warto się zdecydować w pierwszej kolejności?

Bloomea

Innowacyjną techniką pielęgnacji skóry jest bloomea, której działanie polega na wewnętrznym złuszczaniu tkanek poprzez stałe generowanie mikroprądów o takim samym przewodnictwie, co ludzki organizm. W nim zachodzi proces wtórnej keratynizacji naskórka, który szybciej go regeneruje. Elementem zabiegu jest również użycie światła LED-owego wpływającego na produkcję elastyny, kolagenu i fibroblastów, które są niezbędne w poprawie gęstości, napięcia, liftingu i odbudowie skóry.

Fale radiowe

Popularnym zabiegiem redukującym zmarszczki jest wykorzystanie fal radiowych bipolarnych, którymi podgrzewa się włókna kolagenowe i elastylowe do odpowiedniej temperatury, co daje efekt liftingu. Radiowe fale stymulują firoblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność skóry. Terapia RF może być użyta w poprawie jędrności twarzy, brzucha, ramion, ud i pośladków. Ponadto wyrównuje koloryt cery i odżywia komórki skóry.

Zabiegi ProXN

Innym krokiem w walce z pierwszymi zmarszczkami jest domowa pielęgnacja skóry. W tym celu marka ProXN wytworzyła specjalną linię kosmetyków opartych na ksantohumolu, czyli wyciągu z szyszek chmielu. To silny antyoksydant, z powodzeniem wykorzystywany w terapiach starzejącej się skóry, gdzie konieczna jest odbudowa płaszcza hydrolipidowego, którego równowaga jest często zaburzona. Kasntohumol może pomóc osobom, które borykają się z cerą wrażliwą, atopową i łuszczycową. Jeśli chcesz przetestować jego działanie na własnej skórze, to w salonie Antidotum czeka na Ciebie pełen pakiet zabiegowy bazujący na tych kosmetykach, które również są dostępne na sprzedaż i swobodne użycie w domowych rytuałach pielęgnacyjnych.

Infuzja tlenowa

To nowoczesny zabieg kosmetyczny, który polega na dostarczaniu czystego tlenu za pomocą podwyższonego ciśnienia na skórę twarzy. Odpowiednio skoncentrowany, hiperbaryczny tlen przenika w głębsze partie skóry, gdzie uaktywnia swoje antybakteryjne i przeciwzapalne działanie, co pobudza procesy metaboliczne. Efektem jest odżywiona, wygładzona i ujędrniona cera. Infuzja tlenowa zalecana jest osobom borykającym się ze skórą niedotlenioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *