Zabiegi na twarz w okresie jesienno-zimowym

Czas lata jest piękny, ale niekoniecznie dla każdego korzystny. Osoby szczególnie wrażliwe na słońce borykają się z między innymi przebarwieniami na skórze, którymi warto się zająć w okresie jesienno-zimowym. Jakie zabiegi na twarz będą odpowiednie, by przejść rewitalizację?

Bloomea

Tego rodzaju zabieg na okres jesienno-zimowy jest efektem innowacyjnego podejścia do pielęgnacji. Ma na celu dotlenić i nawilżyć skórę, a także zredukować widoczne zmarszczki na twarzy. Polega na makroeksfoliacji, czyli odpowiednio dobranym peelingu, połączonym z mikrowibracjami wykonywanymi przez specjalne urządzenie, co pozwala na otwarcie kanalików i wprowadzenie składników odżywczych w głębsze warstwy skóry. Co więcej, bloomea może też wspierać naturalny proces leczenia blizn pooperacyjnych i potrądzikowych.

Dermapen

To zabieg polegający na mikronakłuwaniu naskórka, który stymuluje naturalną produkcję kolagenu. Za pomocą mikroskopijnych igieł Dermapen może pobudzać skórę do regeneracji, co ma na celu poprawić jej gęstość i elastyczność. Przeprowadzana przy nim mezoterapia igłowa ma za zadanie wprowadzić substancje odżywcze, a także kwas hialuronowy, aminokwasy i peptydy do obszarów poddanych rewitalizacji. Ten zabieg jest odpowiedni na okres jesienno-zimowy i może przyczynić się do zredukowania zmarszczek, blizn, rozszerzony porów i problemów z teksturą skóry twarzy.

Możliwe efekty

Bloomea może przyczynić się do zredukowania przebarwień i plam pigmentacyjnych, zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek, a także do nawilżenia, ujędrnienia i poprawy tekstury skóry twarzy. Z kolei Dermapen może poprawić jej elastyczność, jędrność i kolory, ograniczyć widoczność blizn i rozstępów oraz zmniejszyć widoczny trądzik.

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na rozpoczęcie obu zabiegów, ponieważ w ich przypadku niezwykle ważna jest redukcja ekspozycji na słońce. W razie wątpliwości skonsultuj się z profesjonalnym dermatologiem lub kosmetologiem, aby dowiedzieć się, która z powyższych terapii będzie odpowiednia dla Twojej skóry. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o samych zabiegach lub ustalić termin wizyty, skontaktuj się z zespołem Antidotum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *